Sala widowiskowa przy Piwnika Ponurego

Sala widowiskowa przy ulicy Piwnika Ponurego przeszła kapitalny remont. 10 października nastąpiło uroczyste otwarcie sali, a już w najbliższą sobotę, 20 października, odbędzie się pierwszy koncert.

Takiej ilości wiadomości na temat inwestycji w Fordonie nie było od dawna. Od dawna nie było też tylu okazji, by przedstawiciele władz z Bydgoszczy odwiedzali Fordon. Czy ma to związek z nadchodzącymi wyborami - pozostawiamy ocenie czytelników.

Zakres prac wykonanych w sali widowiskowej w ramach budżetu obywatelskiego przedstawia się następująco:

(...)obniżono sufity, zamontowano nową wentylację i ogrzewanie, a także instalację elektryczną. W budynku wyremontowano także dach. Przebudowano scenę, zamontowano nowoczesne oświetlenie i profesjonalne nagłośnienie wraz z zestawem mikserskim.  Odremontowano także zaplecze gospodarcze i garderoby. Widownia pomieści 200 osób – zakupiono nowe krzesła dla publiczności.

Na otwarciu sali obecni byli m. in. Rafał Bruski, prezydent miasta Bydgoszczy, Stanisław Pilewski, dyrektor ZS nr 5 Mistrzostwa Sportowego, Przewodniczący Rady Osiedla Nowy Fordon Jan Kwiatoń.

Koncert

W sobotę, 20. października 2018, odbędzie się koncert zespołu Stara Szkoła, wstęp wolny.

Źródło: UM Bydgoszcz https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/sala-widowiskowo-sportowa-w-fordonie-otwarta/

Zdjęcia: Profil Facebook XV LO w Bydgoszczy, https://www.facebook.com/xvlobydgoszcz/ http://www.xvliceum.edu.pl

Dodaj komentarz

Budżet obywatelski - artykuły

CZY STADION W FORDONIE BĘDZIE DOSTĘPNY DLA KAŻDEGO? (O ILE W OGÓLE POWSTANIE…) 23 grudnia mają zakończyć się prace przy przebudowie stadionu na Piwnika Ponurego w Fordonie. Jak dotąd prace nie postępują zbyt wartko – wykonawca zaorał stary stadion, wysypał kilka kupek piachu i na koniec zakopał się w nim ciężkim sprzętem…
Trwa głosowanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, zachęcamy do głosowania na projekty ponadosiedlowe dla Fordonu, oraz projekty dla poszczególnych osiedli.
Do 31. października trwa głosowanie na inwestycje, który będą zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Głosować można osobiście, lub przez internet. Zamieszczamy instrukcję, jak oddać swój głos.
Od 1. do 31 października trwać będzie głosowanie na projekty zatwierdzone do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.