Kolizja na Fordońskiej

Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu ulic Brzechwy i Fordońskiej dzisiaj o godzinie 8:48. Do zdarzenia doszło wskutek tego, iż kierowca pojazdu dostawczego nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu ulicą Fordońską samochodowi marki Citroen. Na miejsce wezwane zostały policja, pogotowie i straż pożarna, z uwagi na wyciek płynów z Citroena.

Sprzątanie Fordonu 2018

Po zimie wiele jest miejsc w Fordonie, w których zalegają śmieci. Gdzie są śmieci? Kto je posprząta?

Worek foliowy i inne śmieci na trawnikuKażdego roku Urząd Miasta Bydgoszczy organizuje sprzątanie w ramach akcji "Sprzątanie świata" (jesienią) i "Międzynarodowy dzień Ziemi" (22 kwietnia). Biorą w nich udział szkoły i przedszkola.

Awantura w tramwaju

Mający ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu dwudziestoośmioletni mężczyzna nie chciał wysiąść z tramwaju, który dojechał do pętli Łoskoń (osiedle Terenów Nadwiślańskich). Upominającemu go motorniczemu groził butelką i scyzorykiem. Do zdarzenia doszło dziś, we wtorek 20. lutego 2018, w godzinach porannych.

Mężczyzna został po zdarzeniu zatrzymany przez policję i trafił do aresztu. Za groźby grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Odrobina historii

MiastoFordon.pl jest niezależnym portalem informacyjnym, wpisanym do rejestru dzienników i czasopism prowadzonym przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy.

Portal powstał pierwotnie w 2011 roku, lecz po krótkim okresie działalności projekt został zarzucony z powodu braku czasu. Nie zachowały się materiały z tamtego okresu, przez lata istniał tylko sporadycznie aktualizowany fanpage na portalu Facebook (dostępny tutaj: facebook.com/miastofordon).