Przystanek przy targowisku

Nowy przystanek na osiedlu Tatrzańskim rozpocznie swoje funkcjonowanie od 15 października. Mieścić się będzie przy ulicy Pelplińskiej obok targowiska.

Z kilkumiesięczny opóźnieniem, lecz wciąż przed wyborami, zatrzymają się na nim pierwsze autobusy. Chęć stworzenia kolejnego przystanku wyrazili mieszkańcy w ramach zeszłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na projekt, którego koszt szacowany był na 200 tysięcy złotych, głos oddało blisko pięciuset mieszkańców.

Poza opóźnieniem niezadowolenie mieszkańców spowodował także ostateczny kształt inwestycji - póki co brak jest na przystanku wiat. Znaczne kontrowersje budzi organizacja ruchu, wbrew wcześniejszym zapowiedziom zdecydowano się nie tworzyć osobnych zatoczek dla autobusów. Zamiast tego z części jezdni, która dotychczas była wyłączona z ruchu przed pasem do skrętu w lewo wygospodarowano pas do omijania autobusów. Drogowcy przekonują, iż wprowadzone rozwiązania nie wpłyną na płynność ruchu.

Nowy przystanek będzie obowiązywał dla linii 69, 74, 83, 89 od pierwszych kursów oraz 32N od nocy z 15 na 16.10.2018r.

Zdjęcie: www.bdgbo.pl

Głosowanie 2018

Trwa głosowanie na projekty w nowej edycji budżetu obywatelskiego. Szczegóły w artykule "Głosowanie czas zacząć - pełna lista projektów"

Dodaj komentarz

Budżet obywatelski - artykuły

Sala widowiskowa przy ulicy Piwnika Ponurego przeszła kapitalny remont. 10 października nastąpiło uroczyste otwarcie sali, a już w najbliższą sobotę, 20 października, odbędzie się pierwszy koncert.
W ramach zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy Starego Fordonu zdecydowali się przeznaczyć środki na remont ulicy Celnej.
Do 31. października trwa głosowanie na inwestycje, który będą zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Głosować można osobiście, lub przez internet. Zamieszczamy instrukcję, jak oddać swój głos.
Na fordońskim rynku, oraz pod górą Szybowników, można było oddać swój głos na projekt w ramach budżetu obywatelskiego. W tym celu przyjechał specjalnie zabytkowy autobus. Akcja miała miejsce 14. października w godzinach 10:30 - 12:30.