Święto Śliwki 2018 w Strzelcach Dolnych

Święto Śliwki odbyło się w Strzelcach Dolnych w dniach 1 - 2 września 2018 roku. Główną atrakcją wydarzenia jest możliwość zakupienia wielu produktów regionalnych z całej Polski, w tym powideł. Święto Śliwki odbywa się po raz osiemnasty, pierwsza tego typu impreza miała miejsce w 2001 roku..

Dyskusję o imprezie na oficjalny profilu Święta Śliwki (link) zdominowała tematyka dojazdu na organizowane wydarzenie.

Odwiedzający w większości dotarli na Swięto Śliwki samochodami, już w sobotnie przedpołudnie w ciągu drogi gminnej 256 tworzyły się spore zatory. Z uwagi na brak infrastruktury i natężenie ruchu dla wielu jest to opcja nie brana pod uwagę. W dniach imprezy kursowały autobusy podmiejskie nr 95 i 97, jednakże ich częstotliwość kursowania zdecydowanie nie była w stanie zaspokoić zapotrzebowania. Spowodowało to, iż wiele osób utknęło na przystanku.

Zdaniem organizatorów uwagi należy kierować do bydgoskiego MZK:

Proszę bombardować MZK lub Prezydenta Bydgoszczy.

Anna Iwanowska, jeden z organizatorów Święta Śliwki.

Impreza była dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Na zdjęciu:

Stoisko na święcie śliwki w Strzelcach Dolnych - sery wędzone z Pabianic, oraz wejście główne na teren imprezy.