Ulica Celna gotowa, a gdzie chodniki?

W grupie zatytułowanej Stary Fordon prowadzonej na portalu Facebook rozgorzała dyskusja odnośnie nowego kształtu ulicy Celnej.

O nowej ulicy pisaliśmy wczoraj w artykule pt. Ulica Celna otwarta. Przypomnijmy, ulica jest jednokierunkowa - wjazd jest od ulicy Cechowej, natomiast na całości ulicy obowiązuje strefa zamieszkania.

Wybrane komentarze mieszkańców pod zdjęciem dostępnym we wspomnianej grupie (całość dyskusji pod tym adresem):

Izabela:

Piękna nowa ulica Celna, tylko gdzie są chodniki dla idących nią uczniów do szkoły?

Mateusz:

Bardziej mnie denerwuje ze to droga jednokierunkowa. A dzieci mają pamiętać i się nauczyć, że chodzimy po takich drogach lewa strona.

Ariel:

Można iść całą szerokością... to strefa zamieszkania.

Izabela:

To dlaczego dziś widziałam jak dziecko musiało ustąpić miejsca kierowcy? Pewnie dlatego że dużo z nich kocha stwierdzenie: Przepisy są po to aby je łamać.

Kasia:

Super, że udało się wyremontować aby była przejezdna np. Dla mieszkańców. Jeśli Państwa dzieci maja problem w poruszaniu się po pieszojezdni, zawsze można uczyć je dojścia do szkoły chodnikiem ul. Pielęgniarską.

Nie da się ukryć, że niektórzy kierowcy ignorują zasady obowiązujące na drodze, szczególnie jeśli idzie o ograniczenie prędkości do 20 km na godzinę w strefie zamieszkania, czy bezwzględne pierwszeństwo pieszych. Mimo wszystko droga przygotowana w ten sposób wymusza uspokojenie ruchu, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa poruszających się po niej pieszych i rowerzystów. Fakt, iż jest jednokierunkowa dodatkowo wpłynie na zmniejszenie natężenia.

Comments

Submitted byAnonim (niezweryfikowany) on wt., 16/10/2018 - 22:22

Więcej takich ulic w Starym Fordonie, prosimy! Ale nie z budżetu obywatelskiego, przy tych limitach doczekamy się miasta z prawdziwego zdarzenia już za ... kilkanaście pokoleń.

Dodaj komentarz

Budżet obywatelski - artykuły

CZY STADION W FORDONIE BĘDZIE DOSTĘPNY DLA KAŻDEGO? (O ILE W OGÓLE POWSTANIE…) 23 grudnia mają zakończyć się prace przy przebudowie stadionu na Piwnika Ponurego w Fordonie. Jak dotąd prace nie postępują zbyt wartko – wykonawca zaorał stary stadion, wysypał kilka kupek piachu i na koniec zakopał się w nim ciężkim sprzętem…
Trwa głosowanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, zachęcamy do głosowania na projekty ponadosiedlowe dla Fordonu, oraz projekty dla poszczególnych osiedli.
Do 31. października trwa głosowanie na inwestycje, który będą zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Głosować można osobiście, lub przez internet. Zamieszczamy instrukcję, jak oddać swój głos.
Od 1. do 31 października trwać będzie głosowanie na projekty zatwierdzone do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.