Zmiany w komunikacji, linie 73, 82 oraz nowe linie międzygminne

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy informuje, że zmianie ulegną trasy przebiegu linii autobusowych nr 73 i 82. Od września funkcjonują nowe linie międzygminne.

Linia nr 73 zostanie skierowana do pętli docelowej pn. Eskulapa usytuowanej przed skrzyżowaniem ulic Pod Skarpą, Matki Teresy z Kalkuty, Józefa Grussa. Linia nr 82 zostanie skierowana do nowej pętli pn. Zamczysko (pętla).

Zmiany obowiązywać będą od 1. października.

Dodatkowo od początku września uległa zmianie siatka połączeń linii międzygminnych.

• Wydłużenie linii nr 94 z osiedla Leśnego w Bydgoszczy do Nekli. W związku z oczekiwaniami mieszkańców od 1 października nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy.
  • Nowa linia nr 97, obsługująca miejscowości położone we wschodniej części gminy Dobrcz. Autobusy pojadą od pętli Tatrzańskie przez Strzelce Dolne, Strzelce Górne, Gądecz, Włóki, Trzęsacz, aż do Kozielca.
  • Nowa linia nr 98. Początek na pętli Przylesie w Nowym Fordonie przez osiedle Eskulapa, Czarnówczyn, Osielsko do Maksymilianowa. Część kursów będzie dojeżdza do Bożenkowa. Przez pewien czas funkcjonować będzie trasa zmieniona, z uwagi na remont ulicy Leśnej w Osielsku.