Stadion przy Piwnika Ponurego

CZY STADION W FORDONIE BĘDZIE DOSTĘPNY DLA KAŻDEGO? (O ILE W OGÓLE POWSTANIE…)

23 grudnia mają zakończyć się prace przy przebudowie stadionu na Piwnika Ponurego w Fordonie. Jak dotąd prace nie postępują zbyt wartko – wykonawca zaorał stary stadion, wysypał kilka kupek piachu i na koniec zakopał się w nim ciężkim sprzętem…

Inwestycja na ponad 2 mld złotych, finansowana między innymi z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego miałaby obejmować przebudowę bieżni, położenie nowej murawy i postawienie nowych bramek. W planach ujęto również ogrodzenie stadionu. Czy będzie to oznaczać, że wstęp na stadion będzie ograniczony?

Ponieważ wiem, że ze stadionu korzystają biegaczki czy rodzice z dziećmi, a nie tylko zorganizowane grupy jak na orliku obok, zapytałam Urząd Miasta, czy zamierza udostępnić stadion dla wszystkich mieszkańców. Niestety, w odpowiedzi odesłano mnie do zarządcy stadionu - Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ul. Generała Augusta mila Fieldorfa „Nila” 17. Mimo bardzo szybkiej reakcji dyrektora szkoły odpowiedź jest niestety niezadowalająca - na razie nie wiadomo, jaki będzie regulamin obiektu i zasady korzystania z nowego stadionu powstaną dopiero po zakończeniu inwestycji . W tym miejscu chciałabym jednak przypomnieć, że inwestycje realizowane w ramach budżetu obywatelskiego muszą być dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Teoria swoją drogą a praktyka swoją. Obawiam się, że skończy się to zamknięciem stadionu na klucz w obawie przed wyimaginowanymi wandalami, którzy zawsze są świetnym wytrychem aby nie inwestować w przestrzeń publiczną.

Obym się myliła.

O postępach prac na stadionie, które obecnie stanęły w martwym punkcie, będziemy Was informować na łamach MiastoFordon.pl