Blokady na kołach

Policjanci informują, iż będą skrupulatniej pilnować przepisów dotyczących postoju pojazdów.

Obecnie na porządku dziennym jest parkowanie w przypadkowych miejscach w strefie zamieszkania, a nawet w uliczkach, w których obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania. Jest jednak duże przyzwolenie społeczne na takie zachowanie. Ilość samochodów będących w posiadaniu mieszkańców zwiększa się z roku na rok, tymczasem nowe miejsca parkingowe nie powstają.

Zgodnie z informacjami, które chodząc od drzwi do drzwi przekazywali mieszkańcom funkcjonariusze, taka  samowola ma się skończyć już wkrótce. Informację tę przekazywano mieszkańcom w czwartek, 11. października, w godzinach popołudniowych.

Zapowiedź sankcji podziała na znaczną część mieszkańców. Już tego samego dnia wieczorem wiele z nieprawidłowo pozostawionych samochodów trafiło na parking, który zazwyczaj świeci pustkami: po drugiej stronie ulicy GOPR - przy dyskoncie spożywczym. Nie wszyscy jednak otrzymali wiadomość, lub też po prostu ją zignorowali. Na reakcję ze strony policji nie trzeba było długo czekać.

Interwencja policji

W niedzielę, 14 października, policjanci zaczęli egzekwować prawo dotyczące parkowania w strefie zamieszkania. Na koła nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów założono blokady. Stało się tak przy placu zabaw pomiędzy blokami Czecha 1 i Czecha 3. Spomiędzy bloków dało się słyszeć rozgoryczonych mieszkańców, których zapewne czeka finansowa kara.

Zdjęcie powyżej: zdjęcie ulicy Bronisława Czecha, około godziny 13:00 w sobotę  - 13. października.

Zdjęcie poniżej: samochód zaparkowany w strefie zamieszkania pomiędzy blokami przy ul. Bronisławie Czecha 1 i 3.

Dodaj komentarz